Dieta na nadciśnienie tętniczym

Nadciśnienie tętnicze jak schudnąć

Dzisiaj zajmiemy się nadciśnieniem tętniczym.

Witamy na stronie z poradami dietetycznymi.


Zajdziesz tutaj porady:
-jak szybko schudnąć bez efektu jo-jo?
-dietę na cholesterol
-jak schudnąć po 50-tce i wiele innych porad.

Wysokie ciśnienie

Jest to choroba nadciśnieniowa cechuje ją częste lub stałe wysokie ciśnienie, które może prowadzić do miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu lub wylewu krwotocznego.

Jeśli posiadasz wyższe ciśnienie około lub wyższe 140/90 mm Hg, to jesteś sześciokrotnie bardziej narażony/a na wystąpienie udaru mózgu niż osoba z przeciętnym ciśnieniem. Musisz mieć w domu ciśnieniomierz i sprawdzać ciśnie regularnie.

Objawy.
Ciągłe zmęczenie (występuje tak samo przy niskim ciśnieniu), bóle głowy, kołatanie serca, szumy w uszach oraz duszność. Jeżeli występują u ciebie takie objawy, doradzamy niezwłocznie pójście do lekarza.

Jak zapobiegać?

Naturalnie:
Jedz czosnek, dużo zielonych warzyw oraz ryby. Ograniczać sól, która podnosi ciśnie. Jeżeli jesteś otyły/a zadbać o to, ponieważ każdy kolejny kilogram wagi podnosi ciśnienie. Jeżeli nie wiesz jak schudnąć i jaką dietę odchudzająca wybrać, to zapraszamy do stronę główną.
Jeżeli dieta nie pomaga. Starać, aby nie denerwować się. Tutaj musisz sam/a zdecydować o techniki. My możemy doradzić: – 5 dużych wdechów, – urywaj sobie w czasie dnia krótkie drzemki, – uśmiech pomaga. Kiedy często się stresujesz uprawiaj ruch fizyczny.
Leki, które najlepiej obniżają ciśnienie:
Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, my możemy doradzamy bisocard.

Zobacz też:
Jak schudnąć po 50-tce.